Australian Rugby Union

ARU National School 7's » Boys

  Pool APWDLFADfPts
Team Detail   Keebra Park SHS 40 40 
Team Detail   Westfields Sports HS 24 36 -12 
Team Detail   VUSC 17 45 -28 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   Pts=Ladder Points

  Pool BPWDLFADfPts
Team Detail   St Gregory's College 50 19 31 
Team Detail   Aranmore Catholic College 31 24 
Team Detail   Brisbane SHS 17 55 -38 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   Pts=Ladder Points

  Pool CPWDLFADfPts
Team Detail   Erindale College 39 22 17 
Team Detail   St Brendan's College 37 22 15 
Team Detail   Rostrevor College 17 49 -32 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   Pts=Ladder Points

  Pool DPWDLFADfPts
Team Detail   Marist College 53 19 34 
Team Detail   The Hills Sports HS 39 15 24 
Team Detail   Taminmin College 65 -58 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   Pts=Ladder Points

Last Round Played:  Finals - Week 1 - 14/10/2012

Home Team v Away Team Location Time
SF Bowl 1:  (Pool Pool A, Ladder Pos 3 v. Pool Pool D, Ladder Pos 3)
View Match Detail VUSC 31 v Taminmin College 12 The Southport School 11:20am
SF Bowl 2:  (Pool Pool B, Ladder Pos 3 v. Pool Pool C, Ladder Pos 3)
View Match Detail Brisbane SHS 45 v Rostrevor College 0 The Southport School 11:20am
SF Plate 1:  (Pool Pool A, Ladder Pos 2 v. Pool Pool D, Ladder Pos 2)
View Match Detail Westfields Sports HS 21 v The Hills Sports HS 19 The Southport School 11:40am
SF Plate 2:  (Pool Pool B, Ladder Pos 2 v. Pool Pool C, Ladder Pos 2)
View Match Detail Aranmore Catholic College 26 v St Brendan's College 12 The Southport School 11:40am
SF Cup 1:  (Pool Pool A, Ladder Pos 1 v. Pool Pool D, Ladder Pos 1)
View Match Detail Keebra Park SHS 26 v Marist College 5 The Southport School 12:00pm
SF Cup 2:  (Pool Pool B, Ladder Pos 1 v. Pool Pool C, Ladder Pos 1)
View Match Detail St Gregory's College 38 v Erindale College 0 The Southport School 12:00pm
11th/12th Playoff:  (Loser of SF Bowl 1 v. Loser of SF Bowl 2)
View Match Detail Taminmin College 12 v Rostrevor College 7 The Southport School 12:20pm
7th/8th Playoff:  (Loser of SF Plate 1 v. Loser of SF Plate 2)
View Match Detail The Hills Sports HS 22 v St Brendan's College 15 The Southport School 12:40pm
3rd/4th Playoff:  (Loser of SF Cup 1 v. Loser of SF Cup 2)
View Match Detail Marist College 28 v Erindale College 0 The Southport School 1:00pm
Bowl Final:  (Winner of SF Bowl 1 v. Winner of SF Bowl 2)
View Match Detail VUSC 17 v Brisbane SHS 29 The Southport School 1:30pm
Plate Final:  (Winner of SF Plate 1 v. Winner of SF Plate 2)
View Match Detail Westfields Sports HS 5 v Aranmore Catholic College 32 The Southport School 1:50pm
Cup Final:  (Winner of SF Cup 1 v. Winner of SF Cup 2)
View Match Detail Keebra Park SHS 24 v St Gregory's College 19 Skilled Park 4:42pm
 

Points:
W = 4 Pts
L = 0 Pts
D = 2 Pts
Opp. Fft = 0 Pts
Fft = 0 Pts
Bye = 0 Pts
Bonus Points:
BP <7p = +1 Pts
BP 4t = +1 Pts


< COMPETITIONS