Australian Rugby Union

Ella 7s » Ella 7s Men

  Pool APWDLFADfBP 4tBP <7pPts
Team Detail   Mindaribba Warriors 74 69 14 
Team Detail   Nephews 34 53 -19 
Team Detail   La Pa Bummers 39 41 -2 
Team Detail   Newcastle All Blacks 34 82 -48 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   BP 4t=Four Tries   BP <7p=Close Losses   Pts=Ladder Points

  Pool BPWDLFADfBP 4tBP <7pPts
Team Detail   Moore Park Broncos 112 10 102 15 
Team Detail   Anthony Anno Avery Team 63 38 25 10 
Team Detail   Rising Fire 19 55 -36 
Team Detail   HopBush Condobolin 91 -91 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   BP 4t=Four Tries   BP <7p=Close Losses   Pts=Ladder Points

  Pool CPWDLFADfBP 4tBP <7pPts
Team Detail   Knightriders 104 97 14 
Team Detail   Redfern All Blacks 44 24 20 
Team Detail   Biripi All Stars No.1 Yellow 29 57 -28 
Team Detail   SASC Bumberangs 14 103 -89 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   BP 4t=Four Tries   BP <7p=Close Losses   Pts=Ladder Points

  Pool DPWDLFADfBP 4tBP <7pPts
Team Detail   Bowraville 63 29 34 13 
Team Detail   Kurranulla 58 34 24 10 
Team Detail   South Coast Black Cockatoos 37 57 -20 
Team Detail   Buri Building Skindogs 19 57 -38 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   BP 4t=Four Tries   BP <7p=Close Losses   Pts=Ladder Points

  Pool EPWDLFADfBP 4tBP <7pPts
Team Detail   Northern United 72 12 60 15 
Team Detail   Wellington Valley Wiradjuri 50 29 21 
Team Detail   Biripi All Stars No.2 Red 40 37 
Team Detail   Armidale Crusaders 84 -84 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   BP 4t=Four Tries   BP <7p=Close Losses   Pts=Ladder Points

  Pool FPWDLFADfBP 4tBP <7pPts
Team Detail   Kamilaroi Young Guns 97 14 83 15 
Team Detail   Uni of Western Sydney - HAC 66 38 28 10 
Team Detail   East Coast Hellfish 40 67 -27 
Team Detail   Ella 7s Dolphins 84 -84 
 P=Played   W=Wins   D=Draws   L=Losses   F=Points For   A=Points Against   Df=Points Difference   BP 4t=Four Tries   BP <7p=Close Losses   Pts=Ladder Points

Last Round Played:  Finals - 2/03/2013

Home Team v Away Team Location Time
Mens Cup QF 1:  (Ladder Pos 1 v. Ladder Pos 8)
View Match Detail Moore Park Broncos 45 v Uni of Western Sydney - HAC 7 Field 1 - BCU International Stadium 1:20pm Sat
Mens Plate QF 1:  (Ladder Pos 9 v. Ladder Pos 16)
View Match Detail Kurranulla 36 v East Coast Hellfish 0 Field 2 - BCU International Stadium 1:20pm Sat
Mens Bowl QF 1:  (Ladder Pos 9 v. Ladder Pos 16)
View Match Detail Buri Building Skindogs 28 v HopBush Condobolin 0 Field 3 - BCU International Stadium 1:20pm Sat
Mens Cup QF 2:  (Ladder Pos 3 v. Ladder Pos 6)
View Match Detail Northern United 10 v Bowraville 7 Field 1 - BCU International Stadium 1:40pm Sat
Mens Plate QF 2:  (Ladder Pos 11 v. Ladder Pos 14)
View Match Detail Redfern All Blacks 33 v Biripi All Stars No.2 Red 7 Field 2 - BCU International Stadium 1:40pm Sat
Mens Bowl QF 2:  (Ladder Pos 11 v. Ladder Pos 14)
View Match Detail Newcastle All Blacks 28 v SASC Bumberangs 0 Field 3 - BCU International Stadium 1:40pm Sat
Mens Cup QF 3:  (Ladder Pos 2 v. Ladder Pos 7)
View Match Detail Kamilaroi Young Guns 0 v Anthony Anno Avery Team 12 Field 1 - BCU International Stadium 2:00pm Sat
Mens Plate QF 3:  (Ladder Pos 10 v. Ladder Pos 15)
View Match Detail Wellington Valley Wiradjuri 19 v South Coast Black Cockatoos 7 Field 2 - BCU International Stadium 2:00pm Sat
Mens Bowl QF 3:  (Ladder Pos 10 v. Ladder Pos 15)
View Match Detail Rising Fire 28 v Armidale Crusaders 0 Field 3 - BCU International Stadium 2:00pm Sat
Mens Cup QF 4:  (Ladder Pos 4 v. Ladder Pos 5)
View Match Detail Knightriders 24 v Mindaribba Warriors 10 Field 1 - BCU International Stadium 2:20pm Sat
Mens Plate QF 4:  (Ladder Pos 12 v. Ladder Pos 13)
View Match Detail Nephews 33 v La Pa Bummers 14 Field 2 - BCU International Stadium 2:20pm Sat
Mens Bowl QF 4:  (Ladder Pos 12 v. Ladder Pos 13)
View Match Detail Biripi All Stars No.1 Yellow 28 v Ella 7s Dolphins 0 Field 3 - BCU International Stadium 2:20pm Sat
Mens Plate Semi 1:  (Winner of Mens Plate QF 1 v. Winner of Mens Plate QF 2)
View Match Detail Kurranulla 0 v Redfern All Blacks 20 Field 1 - BCU International Stadium 3:00pm Sat
Mens Bowl Semi 1:  (Winner of Mens Bowl QF 1 v. Winner of Mens Bowl QF 2)
View Match Detail Biripi All Stars No.1 Yellow 10 v Newcastle All Blacks 14 Field 2 - BCU International Stadium 3:00pm Sat
Mens Plate Semi 2:  (Winner of Mens Plate QF 3 v. Winner of Mens Plate QF 4)
View Match Detail Wellington Valley Wiradjuri 7 v Nephews 12 Field 1 - BCU International Stadium 3:20pm Sat
Mens Bowl Semi 2:  (Winner of Mens Bowl QF 3 v. Winner of Mens Bowl QF 4)
View Match Detail Rising Fire 0 v Buri Building Skindogs 28 Field 2 - BCU International Stadium 3:20pm Sat
Mens Cup Semi 1:  (Winner of Mens Cup QF 1 v. Winner of Mens Cup QF 2)
View Match Detail Moore Park Broncos 17 v Northern United 19 Field 1 - BCU International Stadium 3:40pm Sat
Mens Cup Semi 2:  (Winner of Mens Cup QF 3 v. Winner of Mens Plate QF 4)
View Match Detail Anthony Anno Avery Team 5 v Knightriders 17 Field 1 - BCU International Stadium 4:00pm Sat
Mens Bowl Final:  (Winner of Mens Bowl Semi 1 v. Winner of Mens Bowl Semi 2)
View Match Detail Newcastle All Blacks 12 v Buri Building Skindogs 10 Field 1 - BCU International Stadium 4:40pm Sat
Mens Plate Final:  (Winner of Mens Plate Semi 1 v. Winner of Mens Plate Semi 2)
View Match Detail Redfern All Blacks 24 v Nephews 5 Field 1 - BCU International Stadium 5:00pm Sat
Mens Cup Final:  (Winner of Mens Cup Semi 1 v. Winner of Mens Cup Semi 2)
View Match Detail Northern United 31 v Knightriders 28 Field 1 - BCU International Stadium 5:50pm Sat
 

Points:
W = 4 Pts
L = 0 Pts
D = 2 Pts
Opp. Fft = 0 Pts
Fft = 0 Pts
Bye = 0 Pts
Bonus Points:
BP <7p = +1 Pts
BP 4t = +1 Pts


< COMPETITIONS